...

BLOG


Jak prawidłowo umyć samochód? Część 1

Jak prawidłowo umyć samochód? Część 1

Wielu z nas chciałoby jak najlepiej zadbać o swoje 4 kółka. Mycie auta, to czynność łatwa, ale jak się później okazuje tylko z pozoru. Gąbka, wiadro, woda i szampon (oczywiście z woskiem), to podstawowy zestaw pielęgnacyjny dla większości posiadaczy pojazdów. Jednak jest to też najprostsza droga do zniszczenia lakieru naszego samochodu.

Czytaj więcej...
Jak prawidłowo umyć samochód? Część 2

Jak prawidłowo umyć samochód? Część 2

Mycie właściwe to właśnie ten etap to, który każdy kojarzy jako mycie auta. Wiadro, szampon, gąbka. Uwaga! Przestrzegamy wszystkich, którzy jeszcze o tym nie wiedzą. Gąbka nie nadaje się do mycia auta. Z racji swojej budowy i struktury mocno rysuje i niszczy powierzchnię lakieru. Jest idealnym “zbieraczem” brudu np. piasku , który skutecznie niszczy lakier tworząc koliste rysy tzw. “swirlsy”.

Czytaj więcej...
Jaki wosk wybrać? Czyli wszystko o woskach!

Jaki wosk wybrać? Czyli wszystko o woskach!

Na rynku produktów do pielęgnacji aut można dostać zawrotu głowy. Obecna oferta kosmetyków samochodowych jest tak szeroka, i wypełniona przeróżnymi produktami, że detailingowym nowicjuszom może być trudno się w tym połapać. Producenci dokładają wszelkich starań do tego by jak najbardziej usprawniać proces pielęgnacji, dlatego coraz częściej zacierają się granice pomiędzy różnymi rodzajami kosmetyków.

Czytaj więcej...
Powłoki ochronne

Powłoki ochronne

Gładka i lśniąca karoseria to marzenie każdego pasjonata motoryzacyjnego. Zabezpieczenie lakieru samochodowego powłoką ochronną staje się kosztownym przedmiotem pożądania oraz, niestety, obiektem narastającej mitologi Nie raz zastanawiałeś się zapewne czym się różnią się od siebie powłoki kwarcowe, ceramiczne i hybrydowe, ile kosztuje taki zabieg, jak wygląda proces aplikacji i najważniejsze… Czy naprawde tak działa jak opisują to producenci? Z myślą o Was postanowaliśmy przybliżyć temat powłok ochronnych i odpowiedzieć na nurtujące Was pytania.

Czytaj więcej...
Jak i czy myć silnik w samochodzie?

Jak i czy myć silnik w samochodzie?

Od dawna trwa spór między zwolennikami, a przeciwnikami mycia oraz czyszczenia silnika. Podczas rutynowego mycia auta, detailer może zalecić Ci wyczyszczenie komory silnika pojazdu. Zastanawiasz się zapewne, czy jest to jedna z jego strategii marketingowych, aby wyciągnąć więcej pieniędzy z Twojego portfela, a może są powody dla których warto mieć czysty silnik? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

Czytaj więcej...

"Jeśli po zaparkowaniu nie oglądasz się na swój samochód,
to znaczy że wybrałeś zły samochód"
- Albo nie oddałeś go jeszcze w nasze ręce.